Dlaczego Altcoiny zwykle podążają za Bitcoinem?

Obecnie istnieje ponad 3000 altcoinów lub kryptowalut, które nie są bitcoinami.

Ogólnie rzecz biorąc, ceny altcoinów podążają za bitcoinami

Dzieje się tak zwykle dlatego, że kupujący altcoiny zazwyczaj kupują Bitcoin za walutę fiducjarną, aby wymienić na wybrany przez siebie altcoin.

Odkąd Bitcoin zapoczątkował narodziny branży kryptowalut w 2009 roku , słynny zasób kryptowalut przestał być używany do kupowania pizzy na wynos i stał się szóstą największą walutą na świecie.

Ale Bitcoin Circuit to nie wszystko i koniec wszystkich kryptowalut; w pierwszej dekadzie branży kryptowalut liczba istniejących kryptowalut wzrosła wykładniczo. Na CoinMarketCap znajduje się obecnie ponad 3400 altcoinów lub kryptowalut, które nie są Bitcoinami. Mają wiele różnych przypadków użycia, od zarządzania po zasilanie wyroczni danych .

Jednak przez większość czasu ceny altcoinów są ściśle powiązane z ceną bitcoinów, śledząc je od początku do końca . Czemu?

Dominacja Bitcoina w kapitalizacji rynkowej kryptowalut

Podstawowym powodem, dla którego altcoiny następują po Bitcoin, jest fakt, że ceny altcoinów są zwykle mierzone w Bitcoin. Oryginalny zasób kryptograficzny może być otoczony przez ponad 3000 konkurentów, ale nadal kontroluje ponad połowę całej kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Ta dominacja na rynku kryptowalut daje Bitcoinowi duży wpływ i kontrolę.

Ponadto większości altcoinów nie można kupić bezpośrednio za pomocą walut fiducjarnych; zamiast tego większość kupujących najpierw kupuje trochę bitcoinów, a następnie wymienia je na wybrany przez siebie altcoin. Dlatego też, jeśli ktoś, kto posiada altcoiny, chce całkowicie wycofać się z branży kryptowalut, najprawdopodobniej najpierw sprzedałby swoje aktywa za Bitcoin, a następnie zamieniłby go z powrotem na walutę fiducjarną. Ta symbiotyczna relacja oznacza, że ​​wartość różnych altcoinów jest często powiązana z Bitcoinem.

W rezultacie wartość altcoina jest często mierzona w stosunku do ceny Bitcoin, więc cena altcoinów może spaść, jeśli Bitcoin spadnie, i odwrotnie, cena altcoinów może wzrosnąć, jeśli Bitcoin wzrośnie.

„Zwykle masz jednego lidera, a wszyscy podążają za nim, ponieważ wszyscy są ze sobą połączeni” – powiedział Michael Dunworth, dyrektor generalny Wyre, firmy wykorzystującej technologię blockchain do tworzenia skutecznych sposobów przesyłania pieniędzy.

Jak się przekonamy, ta praktyczna zasada nie zawsze jest prawdziwa, ale jest też coś do powiedzenia na temat tego, że Bitcoin działa jako waluta rezerwowa dla największych giełd kryptowalut.